עולם העבודה המסורתי מת: כך תכינו את עצמכם לעתיד

״הרובוטים באים. הרובוטים באים״

כך פתח עיתון הגרדיאן את אחד המאמרים כנראה הכי חשובים שנכתבו בשנים האחרונות על עתיד התעסוקה העולמי, מאמר שבחן מהן המשרות שיוחלפו על ידי טכנולוגיה ויעלמו – ומיהם התותחים הכבדים שכאן כדי להישאר.

נעים להכיר: 702 המקצועות שיעלמו מן העולם

במאמר צוטטה הרשימה המפורסמת מספטמבר 2013 שנקראת: "עתיד התעסוקה" שבה דורגו 702 המקצועות הנפוצים בשוק העבודה, והסבירות שלהם להיות מוחלפים על ידי מחשבים וטכנולוגיה.

מהמחקר עולה כי המקצועות שיעלמו מהעולם לטובת טכנולוגיה הם מקצועות כמו: 

 • קופאי/ת
 • מקלידי הזנת נתונים
 • שיווק טלפוני (טלמרקטינג)
 • מנהלי הלוואות
 • פקידי חשבונות

והרשימה עוד ארוכה, אבל אתם בטח כבר קולטים את המכנה המשותף שלהם: בכל מקצוע שמחשב יוכל לבצע את העבודה במקום האדם – האדם יזוז הצידה (יזוז = יפוטר) והמחשב יהפוך ל״עובד החדש״ והזול.

מהו המקצוע ששום רובוט לא יוכל להחליף?

אבל עם כל הכבוד לטכנולוגיה, יש מקצועות שכנראה שום רובוט לא יוכל להחליף. וזה לא מפתיע שהמקצועות שישרדו (ויתחזקו) לפי המחקר יהיו מקצועות הליווי והטיפול בבני האדם: 

 • עבודה סוציאלית לבריאות הנפש
 • טיפול נפשי ומנטלי
 • מרפאים בעיסוק
 • דיאטנים ותזונאים
 • רופאים ומנתחים
 • ועוד.

וזה די הגיוני, לא רק כי הסיכוי שהטכנולוגיה תחליף את המקצועות האלה קטן (0.0028-0.0036), אלא כי אני באמת מאמין שאין רובוט שיוכל להחליף את הנשמה האנושית בהובלת אנשים להישגים, מה שהופך את עולם האימון והטיפול באנשים למקצוע שהולך והופך לא רק למבוקש אלא גם למקצוע שהטכנולוגיה והרובוטים לא יוכלו להחליף.

ולכן אנחנו בשיאה של הזדמנות לפתח לעצמנו קריירה שניה (או ראשונה).

האימון המנטלי: חוד החנית של מקצועות האימון להישגים

כבעלים של חברת המנטליסט המובילה אנשים להישגים באמצעות האימון המנטלי וכמייסד בית הספר למאמנים מנטליים זכיתי לראות במו עייני איך הביקוש לקבל יעוץ מנטלי הולך וגובר, והסיבה היא די ברורה, היום יותר מתמיד אנשים נדרשים:

 • להשיג מטרות בתנאי לחץ ואי ודאות בלתי רגילים
 • לפתח חוסן מנטלי ומסוגלות עצמית 
 • להתמודד עם מציאות משתנה בהצלחה
 • להיות במקסימום ביצועים בכל מגרש בחייהם: בספורט, בעבודה, עם המשפחה, כמאמנים, יוצעים, אנשי מכירות – וכל מגרש שנדרשים בו להישגים גבוהים ומתמשים.

ובגלל שאימון מנטלי הוא חוד החנית ומקור המחקר להשגת מטרות בתנאי לחץ, נחשו את מי האנושות תצטרך יותר מכל? מאמנים מנטליים שיעזרו לאנשים להמשיך להשיג את המטרות שלהם בחיים בעיקר לנוכח הלחץ והמתח האינסופי. 

וכשאנחנו תוהים איך להכין את עצמנו לעתיד, הדבר הראשון הוא לענות בין 2 שאלות:

 1. מה העולם צריך?
 2. מה אני אוהב ורוצה לעשות?

על שאלה מספר 1 ענינו: העולם צריך אנשים שיובילו אותם להישגים – מאמנים מנטליים.

אם התשובה לשאלה מספר 2 היא שאתם אוהבים להוביל אנשים להישגים, אתם מתמלאים אדרנלין כשמישהו מצליח בזכותכם, ושקלתם להפוך את התחביב שלכם להוביל אנשים להצלחה למקצוע?

מדהים! את הצעד הראשון והחשוב עשיתם.

אני רוצה לפתוח לכם את הדלת לשידור מיוחד שבו אחשוף אתכם למקור של המקור בעולם האימון להישגים, למקצוע המבוקש ביותר בתעשיית האימון – מאמן מנטלי להישגים! ואיך להפוך את האהבה הטבעית שלכם להוביל אנשים להישגים – לקריירה שניה (או ראשונה) במקצוע הכי מתגמל בעולם כמאמנים מנטליים מוסמכים.

לחצו כאן לשריין מקום בשידור:

זה לא סוד שהאימון המנטאלי שינה את הדרך שבה אנשים משיגים מטרות

וזה גם לא מפתיע.

אם נביט סביבנו נראה ספורטאי-עילית, כוכבי NBA, מנכ״לים, יזמים, נשיאים וראשי מדינות, מצליחנים בתחומם, מאמנים מובילים, ואנשים הישגיים שנדרשים לספק תוצאות שוב ושוב – כולם משתמשים באימון המנטאלי כשאין ברירה – אלא לנצח משימה.

אז מהו אימון מנטלי?

אימון מנטלי הוא תהליך פיתוח מאגר המשאבים הפנימיים של האדם, המאפשר לו, למרות הלחצים, האתגרים וקשיי היום-יום, לייצר בעקביות רמות ביצוע גבוהות לשם השגת מטרותיו. 

בפשטות. 

אדם חזק מנטלית הוא זה שמצליח, באופן עקבי ומתמשך להסתגל ולהתגבר בהצלחה על מצבי דחק ומשבר ולהביא את עצמו בכל יום נתון לרמת הלחץ האופטימלית המושלמת עבורו שתמקסם את הביצועים שלו להשגת מטרותיו. איזון מושלם, לא בלחץ מדי ובחרדה מצד אחד ולא ברפיון או שאננות מצד שני. מצב זה נקרא "פיק פרפורמנס" – מרחב ביצועי-שיא של אדם.

בעשור האחרון אנחנו מוצאים יותר ויותר אנשים רציניים מאד כמו זוכה פרס נובל דניאל כהנמן שרואים בספורט כזירה לבדוק התנהגות אנושית תחת לחץ: כמו טייסים, פסנתרנים, תלמיד בית ספר, שצריכים להוכיח את עצמם.

אימון מנטלי מאפשר לכם להוביל את עצמכם (ואחרים) להישגים

אם אתם חושבים לשנות קריירה או לבנות תשתית לקריירה שניה כמאמנים, ורוצים לוודא שאתם לומדים מהמקור שממנו התחיל עולם האימון האישי (האימון המנטלי בספורט) – מדהים! אני שמח להזמין אתכם לשידור חי שבו אראה לכם איך אנשים הפכו את האהבה הטבעית שלהם לעזור לאנשים להצליח – לקריירה שניה (או ראשונה) במקצוע הכי מתגמל בעולם כמאמנים מנטליים מוסמכים

הצטפרו אלי בלחיצה על הכפתור האדום לשידור מיוחד שבו אחשוף אתכם איך להפוך את האהבה שלהם להוביל אנשים להישגים, לקריירה שניה (או ראשונה) במקצוע הכי מתגמל בעולם כמאמנים מנטליים מוסמכים.

לחצו על הלינק והרשמו לשידור המיוחד איתי:

השארת תגובה